in

Gizli Görev: Tiki bir ajan ol!

 Kafanızı dağıtacak filmler mi arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Bildiğiniz tüm dedektiflik hikayelerini unutun!

 Şahsen kült filmleri izleyip anında unutan ve onlardan çok da zevk almayan biri olarak şu an inceleyeceğim “So Undercover” gibi filmleri, kült filmlere tercih ederim. Küçüklükten beri  Hannah Montana hayranlarının bayılacağı bu filmde, Amerikan ergen kız esintisini hissedeceksiniz.

 Filmden hiçbir beklentim yoktu çünkü sadece beynimi harcamadığım filmleri izlediğim bir dönemdeyim. Çoğunlukla da böyle dönemlerde olurum. Lakin benim gibi boş ve kafa dağıtmalık dizi/filmlere bayılanlar olduğuna eminim. Bir puan vermem gerekirse 6/10 verirdim. Çok da abartmamak lazım içeriği o kadar iyi değildi. 90 dakika boyunca izlenebilir bir yanı vardı. Tabi bir de başrolünün Miley Cyrus olması da bir faktördü.

 Filmin hikayesinden bahsedecek olursak da küçük yaşta annesi vefat etmiş bir genç kız ve eski polis babasının küçük çapta dedektiflik hikayesini anlatıyor. Molly, babasıyla birlikte eşlerini aldatan erkekler üzerine özelleşmiş kendi çapında bir dedektiftir. Bir gün garip bir adam gelip FBI’dan olduğunu ve ona bir iş teklifi olduğunu söyler. Molly, bu iş teklifiyle ilk başta çok ilgilenmemektedir. Ta ki motoruna atlayıp eve gidince babasının at yarışında kaybettiği büyük parayı duyana kadar. Daha sonra gelen teklifin biraz fiyatının arttırılması şartıyla kabul eder.

 Ertesi gün Molly’yi terk edilmiş görünümlü bir yere götürürler. Ordan yeni bir kimlik edinerek çıkar. O artık Brook Stonebridge’dir. Yeni görevi bir mafya babasının kızının “kankası” olmaktır. Molly, salaş giyimli çok da süslü olmayan bir genç kız olmasına karşın yeni görevinde tam bir tiki, zengin ve süslü bir kız profiline girmek zorunda kalmıştır. Onu hazırlayan iki kişilik bir ekip sayesinde artık karşımızda yeni bir Molly vardır ama Brook desek daha doğru olur. Artık Brook, süslü bir kız yurdunda kalan “yeni kızdır”. Kappa Kappa Zeta (kısaca kkz), zengin, şımarık, çoğunlukla sarışınların kaldığı bir kız yurdudur ve kendine özgü kuralları vardır. Öyle isteyen herkes kaydolamaz. Brook da yurda görevi veren adamlar tarafından yerleştirilmiştir. Alex ise Gürcü bir mafya babasının kızıdır. Brook’un görevi de Alex’in sahip olduğu bilgileri işverenine aktarmaktır. Giderek yurttaki kızlarla kaynaşmaya başlayan Brook, Sasha adlı kızın ona kurduğu tuzağa düşerek diğer kızların eşyalarını çalan kişi konumuna düşer. Sonrasında böyle bir olay yaşandığında yurtta kurgusal bir duruşma yapılması geleneği vardır. Cotton başkanlığında başlayan duruşmada gerçek ortaya çıkar ve asıl kleptomanik olanın Sasha olduğu öğrenilir. Namı düzelen Brook görevine kaldığı yerden devam etmektedir ama hesap etmediği bir şey vardır. O da aşık olmak. Bir anda Nicholas’la tanışma Brook’u çok etkiler. Bir yandan çevresindekileri araştırmasına da devam eder. Araştırmalarının sonucunda kimliği uymayan birini keşfeder. Bu kişi Nicholas’tır. Ancak Armon, ona yanlış bilgi vermiştir ve Nicholas’tan şüphelenmesini sağlamıştır.

 Neyse lafı çok da uzatmadan hikayenin sonlarına geleyim. Molly, Brook karakterini iyice sahiplenmesi sayesinde çevresinde gelişmekte olan olayları kavramıştır ve Armon diye birinin olmadığını fark etmiştir. FBI’dan olduğunu iddia eden Armon’ın rengi belli olmuştur. Bir gün okulundaki profesörün evine gidip saldırıya uğradıktan sonra Molly her şeyi çözmüştür.

 Molly, hemen plan yapıp uygulamaya koyduktan sonra yurttaki arkadaşlarından yardım alma kararı almıştır ve bu sırada babasına da haber vermeyi ihmal etmemiştir. Planı işe yarayan Molly,Alex’i kurtarmış ve istediği belgelere ulaşmıştır. Belgeleri gerçek FBI’ teslim edip babasının polisliğe geri dönmesini sağlamıştır. Aynı zamanda da babasıyla Nicholas’ı tanıştırmayı ihmal etmemiştir. Bu da yine mutlu sonla biten bir aksiyon-komedi filmi. Tabii ki kötü son beklenemezdi…

Blutv’den filme ulaşım sağlayabilirsiniz. RV iyi seyirler diler…

blank

Freud ve Psikanaliz, Lacan ve Ego

blank

Lübnan ve Çıkış Yolu