in

Marvel ve DC Karakterleri hakkında Birbirinden İlginç 20 Bilgi!

  Süper kahraman denildiğinde akla ilk gelen iki şirket vardır, bunlar DC ve Marvel. Bu iki dev şirket onlarca yıllık bir rekabet geçmişine sahip olmakla birlikte son dönemlerde bu rekabeti sinemaya taşıdılar. İki taraftan da sayısız karaktere film çekildi ve bu filmlerden bazıları beğenilirken bazıları da yoğun eleştirilere maruz kaldı. Biz de sizler için iki tarafın karakterleri hakkında birbirinden ilginç bilgiler derledik.

1-) Punisher, ilk olarak Spider-Man’e düşman olarak yaratılmıştı.

2-) İlk çizgi romanlarda Hulk karakteri aslında gri renkteymiş fakat çıktı sayesinde yeşil renkte gözükmüş ve yeşil renk sevilince değiştirmemeye karar vermişler.

 

3-) Marvel’in en kısa karakteri Wolverine’dir. Boyunun 1.60 olduğu tahmin ediliyor.

 

4-) Captain America’nın ilk sayısının kapağında Captain America’nın Adolf Hitler’e yumruk attığı görülüyor.

5-) Stephen Strange, Doktor unvanını yalnızca bir süper-kahraman ismi olarak kullanmıyor. Kendisi bir beyin cerrahı. Bunun yanı sıra çok bencil ve para düşkünü birisi.

 

6-) Captain Marvel filmi, “Skrull/Kree War” hikayesinden uyarlandı. Hatta film beyazperde de daha önce hiç görmediğimiz, Kree’lerin ana düşmanı, Skrull İmparatorluğunu tanıtıyor.

 

7-) Tales of Suspense’in 39. sayısında geçen ve Iron Man’in ilk filminde yer alan orijinal hikayeyi aslında Stan Lee yazmadı.

 

😎 Black Panter Fantastic Four’un üyesiydi. Hatta Black Panther, ekibin liderliğini üstlenmişti.

9-) Wonder Woman’ın gizli kimliği Diana Prince. 1960’lı yıllarda bir süre Wonder Woman güçlerini kaybetti ve New York’ta bir moda butiği açarak Diane Prince olarak yaşadı.

 

10-) Belki de Harley Quinn ile ilgili en şok edici gerçek, Lucy adında 4 yaşında bir kız çocuğuna sahip olmasıydı. Bundan sadece Black Canary’e bahsetmişti.

 

11-) Marvel evreninin iyilik ve ahlak timsali Kaptan Amerika, pek de iyi bir karakter sayılmayan ve ahlaki normlarla başı epey dertte olan Deadpool’u Marvel evreninde seven tek süper kahramandır.

12-) Marvel Comics’in ilk çıkardığı karakter Namor’dur ve kendisi anti-kahramandır.

13-) Stan Lee, Captain America hariç tüm Avengers karakterlerini kendisi tasarlamıştır.

 

14-) Avengers’ın ilk sayısı 1 Eylül 1963’te Marvel Comics tarafından yayınlanmıştır.

 

 

15-) Black Widow’un engelleyen şey Sonsuzluk Formülüdür.

 

16-) Tony Stark’ın koruması olan Happy ve Pepper çizgi roman evreninde bir süre evli kalmıştır.

17-) World War Hulk, Hulk’un öfkesinin ve gücünün en üst düzeyde olduğu halidir.

18-) Thor’un kudretli çekici Mjolnir, allspeak özelliği sayesinde evrendeki bütün dilleri konuşup anlayabilmeye yarayan omnipotent yeteneğine (bir iletişim yeteneği) sahiptir.

19-) Thanos aslında kötü bir karakter olarak doğmamıştı. Bir hastalık yüzünden çirkin bir bebek olarak dünyaya geldi ve annesi onu yok etmek istedi ve bu durum Thanos’ta komplekse neden oldu.

20-) Superman’in gerçekten aşık olduğu iki karakter Lois Lane ve Lana Lang. En büyük düşmanı ise, eski en iyi dostu Lex Luthor. “LL” ikilisinde var bir ilginçlik deyip geçiyoruz.

avatar

Yazar Mehmet Akif Arı

Anadolu Üniversitesi
Siyaset ve Spor Meraklısı

blank

Terörizme Bir Bakış: Konformite

blank

10’s Galası